Lazerle vajina daraltma

Lazerle vajina daraltma


Son yıllarda sağlık sektörünün öne çıkan konularından genital estetik, çeşitli amaçlarla genital bölgelere uygulanan operasyonları kapsamaktadır. Genital estetik operasyonlarında genel olarak amaç, bireylerin kendilerini daha iyi hissederek cinsel yaşamlarında tatminlerini yükseltmektir. Bununla birlikte yapı bozukluklarını onarmak ya da genital bölgede kötü koku ve kaşıntı gibi sorunları engellemek için de genital estetik yapılmaktadır. Genital estetik operasyonları arasında lazerle vajina daraltma son yıllarda sağlık sektöründe talebin arttığı bir işlemdir. Vajina gençleştirme işlemi olarak da bilinmektedir.

Cerrahi operasyona göre çok daha kolay uygulanan, ağrısız bir işlem olan lazerle vajina daraltma çoğunlukla birkaç seans olarak uygulanır. En fazla 3 senede bir tekrarlanması tavsiye edilen ve 3 hafta gibi kısa bir sürede çiftlerin sonuçlarını aldığı etkili bir operasyondur. Genellikle kadın genital organının, penisin vajinayı sıkı saramaması nedeniyle cinsel hazzı etkileyecek derecede genişlediği durumlarda uygulanan, kısa süreli ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Lazerle Vajinal Daraltma Nedir? Nasıl Uygulanır?

Vajinal estetikle yaşam konforunu yükseltmek isteyen kadınların yanıt aradığı sorulardan biri de ‘vajina daraltma nedir’ olmaktadır. Vajinal daraltma, ileri yaş ya da normal doğum gibi faktörlerle genişleyen vajinanın operasyonla daraltılması işlemidir. Partnerlerin cinsel sağlığı ve cinsel tatmini için yapıldığı gibi vajinadan gaz kaçırma, enfeksiyonlara karşı tedbir alma amacıyla da yapılabilir.

Vajinal daraltma işlemi cerrahi ameliyatla ya da lazerle olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyatın risklerini ortadan kaldıran lazer tedavisine talep ertmış durumdadır. Lazerle vajina daraltma nedir? Lazerle vajina daraltma; vajina mukozasına lazerle yapılan bir estetik müdahale işlemidir. Lezer yoluyla, kolojen liflerin uyarılarak vajinanın daraltılması sağlanır.

Lazerle vajinal daraltma, herangi bir uyuşturma işlemi gerektirmeksizin vajina içine lazer uygulanarak yapılmaktadır. Lazer olarak genellikle fraksiyone karbondioksit ve erbium yağ kullanılır. Uygulamada en iyi sonuçlar, iyi bir uzmanla ve yüksek teknolojik araçlarla alınabilmektedir.

Lazerle Vajinal Daraltma Ağrılı mıdır?


Lazerle vajina daraltma ya da cerrahi vajina operasyonları öncesinde, kadınların bazı kaygılar yaşaması normaldir. Operasyonda ağrı hisseder miyim, operasyon sonrası normal hayatıma hemen dönebilir miyim, lazerla vajinal daraltmada ağrı olur mu gibi endişeler yaşanabilir. Lazerle vajinal daraltma, ağrısız ve 15 ile 20 dakika arasında süren, tamamen hijyenik koşullarda gerçekleştirilen bir işlemdir.

Hatta son zamanlarda gelişen teknojiye paralel olarak işlem süresi 3 dakikaya kadar inmiştir. Cerrahi vajinal daraltma işlemine göre uygulaması kadın için daha konforludur. Lazerle vajinal daraltma uygulamasında, cerrahi işleme göre çok daha geniş bir alanda sıkılaştırma söz konusudur. İşlem sırasında anesteziye gerek olmamaktadır.

Lazerle vajinal daraltma işlemi istirahat gerektirmemektedir, iyileşme ve hastanın günlük hayata dönmesi bir gün içinde gerçekleşmektedir. Ayrıca operasyon gününde banyo yapılması da mümkündür. Kadın, kısa sürede işlerinin başına geçebilmektedir. İşlemin istenilen sonuçlarını alabilmek için 3-4 ay ara ile birkaç seans biçiminde tekrarlanması önerilmektedir. En fazla üç yılda bir yeniden uygulanmasında da fayda vardır.

Lazerle Vajinal Daraltma Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler


Lazerle vajinal daraltma kadın bedeninin kolaylıkla uyum sağladığı bir işlemdir. Üstün teknoloji kullanılarak yapılan bir jinekolog uzmanlığı uygulamasıdır. Alanın uzmanı doktorlar tarafından yapılması gereken işlem sonrasında şunlara dikkat edilmelidir:

  • Vajinal daraltma operasyonunu izleyen günlerde doktorunuzun önerilerini dinlemeli, ilaçlarınızı düzgün kullanmalısınız.
  • Lazerle vajinal gençleştirme işlemleri sonrası birkaç gün beyaz bir akıntınız olabilir,
  • Lazerle vajinal daraltma işlemini izleyen bir haftadan sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz,
  • Lazerle vajina daraltma işleminden istediğiniz sonucu alabilmek için doktorunuzun tavsiye ettiği kadar seansı yaptırmalısınız.
  • Lazer işlemi ile vajina daraltmada sonuç geçici olacağından 2 ya da 3 senede bir kez işlemin uygulanması gerekebilir.