Genital Estetik

Genital Estetik


Genel olarak güzel bir görünüme sahip olmak kadın ve erkek için de önemlidir. Bu anlamda kadın vücudunda yaşanan ufak sorunlar veya görünüş bozuklukları cinsel birleşimleri ve ilişkileri etkileyebiliyor. Aynı zamanda kadının kendini iyi hissetmemesine de yol açabilmektedir. Tam da bu noktada devreye genital estetik giriyor.

Özel uygulamalar sayesinde genital bölgedeki sorunlar ortadan kaldırılıyor. Oluşabilecek görüntü bozuklukları ve istenmeyen durumlar yok edilerek kişinin daha güzel bir görünüme kavuşması sağlanıyor. Aynı zamanda doğum sonrası izler de bu metotlar ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Genital Estetik Nedir?


Genel anlamıyla genital estetik, genital organların daha düzgün hale getirilmesi, zarar gören organın doğal görünümüne kavuşmasının sağlanmasını kapsayan operasyonların tamamıdır. Bu küçük çaplı operasyonlar ile genital bölgedeki istenmeyen görüntüler ortadan kaldırılabilir. Bu sayede genital bölgede yer alan bozuklukların yol açtığı birçok sorun da ortadan kaldırılabilmektedir.

Genital bozukluklar sebebiyle kadınlarda kendine güvenmeme ve utanma durumları oluşabilmektedir. Aynı zamanda cinsel anlamda yetersiz hissetme ve tatmin olamama durumu da gerçekleşebilir. Tüm bu sorunların ortadan kaldırılması için özel metotlara sahip genital estetik seçenekleri değerlendirilmelidir.

Genital Estetik Neleri Kapsar?


Genital estetik, birçok farklı konuyu kapsamaktadır. Doğum sonrası oluşan hasarlar, yaşa bağlı oluşan sorunlar, vajina dudaklarının dolgunlaştırılması, kızlık zarının dikilmesi gibi farklı alanlarda hizmetler genital estetik içerisinde yer alır. Bu hizmetler sayesinde kadınlar kendini daha iyi hissetmektedir. Kadınların güven duygusu yerine gelmekte ve utanma gibi bir durum kesinlikle olmamaktadır. Ayrıca kadınların cinsel ilişki esnasında yaşadığı sorunlar da estetik ameliyatları ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu anlamda uzmandan yardım almak ve yaşanan sorun için çözümler aramak önem taşımaktadır.

Labioplasti Nedir?


Bu operasyon ile genital bölgede yer alan sarkmış dudaklara müdahale gerçekleşmektedir. Zamanla yaşa ve vücut yapısına bağlı olarak labium adındaki dudaklarda sarkmalar oluşabilir. Bu sarkmalar sonucunda cinsel ilişki esnasında zorlanma yaşanabilir. Aynı zamanda tayt vb. bir giyim ürünü kullanıldığında estetik olmayan görüntüler ortaya çıkabilir.

Genital estetik operasyonlarından biri olan labioplasti ile labium üzerinde operasyon gerçekleştirilmektedir. Sonucunda ise bu dudaklar istenilen boyuta getirilerek sorun ortadan kaldırılmaktadır. 4-5 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmediği taktirde sorun olmayacak ve kadın normal hayatına dönebilecektir.

Genital Beyazlatma Nedir? Uygulama Nasıl Yapılır?


Cilt üzerinde koyulaşmaya yol açan çeşitli pigmentler mevcuttur. Bu pigmentler zamanla can sıkıcı hal alabilir. Genital bölge üzerindeki koyulaşma özellikle doğum sonrasında gerçekleşen bir sorundur. Birçok kadın bu durumdan rahatsız olmaktadır. Bahsi geçen sorunun çözümü ise genital estetik metotları içinde yer alan genital beyazlatma ile mümkündür. Genital beyazlatma sayesinde bu bölgedeki koyulaşma ortadan kaldırılabilir.

Tekrar oluşmasının da önüne geçilmesi mümkündür. Lazer ile yapılan bu işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Tek bir seans ile sonuca ulaşılabilir. Ağrılı bir uygulama olmaması sebebiyle birçok kadın bu yöntemi tercih ediyor. Genel bir anestezi yapılmasına da ihtiyaç duyulmamaktadır. İşlem yapıldıktan sonra belirli bir bekleme süresi yoktur. Kadın, işlemden sonra normal hayatına hemen dönebilmektedir.

Vajinoplasti Nedir?


Vajinoplasti ise genel olarak vajina daraltma işlemlerini kapsamaktadır. 2 farklı şekilde yapılabilir. Bu tamamen kişinin seçimine bağlıdır. Bazı durumlarda cerrahi müdahale zorunlu olabilir. Lazer veya cerrahi müdahale ile gerçekleşen işlemde kişinin yaş durumu işlem seçimini etkileyecektir. Yaşa bağlı veya doğumlara bağlı olarak vajinada bir miktar genişleme olabilir. Bu genişleme ise cinsel birliktelikten alınan zevkin azalmasına neden olacaktır. Vajinoplasti tedavisi ile bu sorunun ortadan kaldırılması hedefleniyor. Genital estetik metotlarından çok sık tercih edilenler arasında yer alan bu metot ile vajina çevresindeki dokuların gençleştirilmesi sağlanıyor.

Doğum Sonrası İzlerin Onarımı ile Genital Estetik


Doğum esnasında doğumun daha kolay bir şekilde tamamlanabilmesi için çeşitli kesikler atılabilir. Ya da doğum esnasında çeşitli kesikler kendiliğinden oluşabilir. Burada uygulanan yanlış dikiş metotları sonucunda vajina estetik olmayan bir görünüme sahip olacaktır. Bahsi geçen durumu ortadan kaldırmak için genital estetik metotlarını uygulamak gerekiyor. Bölgesel bir anestezi ile vajinadaki uyumsuz dokular yok edilmekte ve yenilenmektedir. Buna ek olarak sarkmalar da tedavi edilmektedir. İşlemin ardından yaklaşık 6 hafta sonra hasta normal cinsel hayatına devam edebilecek duruma gelecektir.